Park Krajobrazowy w Bukowcu

 • powrót

  Zwiedzanie Parku

  Wstęp do Parku jest bezpłatny. Jednak aby poznać wszytkie jego tajemnice i historię dawnych włascicieli warto skorzytać z jednej z naszych propozycji zwiedzania.  Aby poznać cały Park w Bukowcu warto poświęcić ok. 2 godziny na spacer, w trakcie którego proponujemy odwiedzić Pałac, Pawilon Herbaciarni, przejść brzegiem Stawu Kąpielnik w kierunku ruin Opactwa - dawnego Mauzoleum von Redenów, by dalej rozległą łąką wrócić w kierunku Domku Ogrodnika i ścieżką, pod górę, dojść do Wieży Widokowej, z której rozciąga się piękny widok na Karkonosze, Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie.

  Dla miłośników Geocachingu na terenie parku zostało rozlokowanych 8 skrzynek, przy najbardziej charakterystycznych punktach. Odkrywając je, poznamy historię parku oraz uzyskamy kolejne fragmenty, które posłużą do rozwiązania hasła.

  Dla grup zorganizowanych proponujemy zwiedzanie Parku z Przewodnikiem a dla miłośników nocnych wycieczek, spacer z pochodniami. Jeśli zdecydują się Państwo skorzytać z jednej z tych opcji, prosimy o kontakt telefoniczny na numer +48 502 212 882 lub mailowy biuro@dolinapalacow.pl.

  powrót